Vertiv MN01X4W1-30PN68-3TL21A0A10-S-A/ I10129L 30-Outlets PDU
Price:
VertivSKU: SAI-5492736
Model Number: MN01X4W1-30PN68-3TL21A0A10-S-A
Alt. Part Number: I10129L
Get a Quote
Shop with confidence! Saitech Inc is an authorized Vertiv Partner Reseller.
Specifications
Brand:  Vertiv
Alt Part Number(s):  I10129L
Product Type:  Power Distribution Unit
Technical Description
Brand:  Vertiv
Series:  rPDU
Phase:  3-Phase
Input Current:  30A
Input Voltage:  120/208 V
Input Plug:  NEMA L21-30P
Output Connector type:  24 × U-Lock IEC 60320 C13, 6 × U-Lock IEC 60320 C19
Output Voltage:  208 V AC
Cord Length:  10ft
Power Capacity:   8.6 kW
Protection Type:  Circuit breaker
From Factor:  0U Rackmount
Height:  66.3"
Width:  1.6"
Depth:  1.6"