Vertiv 2JRAN062-102L20TL5/ 13212 1.9 kW 20A 6-Outlets PDU
Price:
VertivSKU: SAI-5492240
Model Number: 2JRAN062-102L20TL5
Alt. Part Number: 13212
Get a Quote
Shop with confidence! Saitech Inc is an authorized Vertiv Partner Reseller.
Specifications
Brand:  Vertiv
Alt Part Number(s):  13212
Product Type:  Power Distribution Unit
Technical Description
Brand:  Vertiv
Series:  rPDU
Phase:  3-Phase
Input Current:  20A
Input Voltage:120 V AC
Input Plug:1 x NEMA L5-20P
Output Connector type:  6 x NEMA L5-20R
Output Voltage: 120 V AC
Cord Length:  10ft
Power Capacity:   1.9 kW
Protection Type:  Circuit breaker
From Factor:  2U Rackmount
Height:  3.4"
Width:  17"
Depth:  6"