Tripp Lite B020-016-17-IP P776 16-Ports 1280 x 1024 Rack Mount Console KVM Switch
Price:
Tripp LiteSKU: RS6F9663
Model Number: B020-016-17-IP
Condition: New
In stock:  No
Price:
NOTE: Availability 1-3 Weeks. Lead times may vary.
Overview
Specifications
Model Number:  B020-016-17-IP
Brand: Tripp Lite
Alt Part Number(s):  B020-016-17-IP
Product Type:  Console KVM Switch
Technical Description
Brand:  Tripp Lite
Model Number:  B020-016-17-IP
Series:  P776
Number of Ports:  16
Resolution:  1280 x 1024
Input Frequency: 50/60Hz
Input Current:  120V
Input Amps:  1
LCD Monitor:  17”
Technology:  PS/2; VGA/SVGA
Mounting Type:  Rack Mount
Controller Type:  ‎Push Button
Control Method:  ‎Remote
International Protection Rating:  IP57
Output Voltage:  208 - 230 V AC