Tektronix MDO34/3-BW-350 3 Series 11.6"TFT LCD Mixed Domain Oscilloscope
Price:
TektronixSKU: 4089953
Model Number: MDO34/3-BW-350
Condition: New
In stock:  No
Price:
NOTE: Availability 1-3 Weeks. Lead times may vary.
Overview
The MDO34/3-BW-350 is a Tektronix 3 Series MDO (Mixed Domain Oscilloscope), a professional-grade instrument that integrates a 4-channel oscilloscope with an integrated 350 MHz spectrum analyzer for versatile signal analysis
Specifications
Model Number:  MDO34/3-BW-350
Brand: Tektronix
Alt Part Number(s):  MDO34/3-BW-350
Product Type:  Mixed Domain Oscilloscope
Technical Description
Brand:  Tektronix
Model Number: MDO34/3-BW-350
Series:  3 Series
Bandwidth:350MHz
Memory:  10Mpts
Analog Channels:  4
Digital Channels:  16
Display Size:  11.6" TFT LCD Capacitive Color Touch
Display Type:  TFT LCD
Interface:  LAN / Ethernet
Vertical Resolution: 8 bit
Risetime:  1.14ns
Output Voltage:  208 - 230 V AC