LG 17Z90P-N.APB7U1 gram Intel Core i7-1165G7 2560 x 1600 16GB 11th Gen Notebooks
Price:
LGSKU: RSUX8406MADS76T
Model Number: 17Z90P-N.APB7U1
Overview
Specifications
Model Number:  17Z90P-N.APB7U1
Brand:  LG
Alt Part Number(s):  17Z90P-N.APB7U1
Product Type:  Notebooks
Technical Description
Brand:  LG
Model Number: 17Z90P-N.APB7U1
Series:  gram
Processor Model:  Intel Core i7-1165G7
Processor Cores: Quad-Core
Processor Speed:  2.8GHZ
Processor Generation:  11th Gen
Processor Cache:  12MB
Resolution:  2560 x 1600
Screen Size:  17"
Panel Type:  IPS LCD
Brightness:  350 nits
Front Camera:  Full HD
Bluetooth:  5.1
Operating System:  Windows 10 Pro
Memory Capacity:  16GB
Hard Drive Capacity:  1TB
Memory Speed:  4266MHz
Battery Chemistry:  Lithium ion
Battery Capacity:  80watt hour
Output Voltage:  208 - 230 V AC