LG 16U70Q-N.APC5U1 155H 8GB 2880 x 1800 4.3GHz 16-inch Notebook
Price:
LGSKU: RS14407666
Model Number: 16U70Q-N.APC5U1
Overview
Specifications
Model Number:  16U70Q-N.APC5U1
Brand:  LG
Alt Part Number(s):  16U70Q-N.APC5U1
Product Type:  Notebook
Technical Description
Brand:  LG
Model Number: 16U70Q-N.APC5U1
Processor Cores:  6-Core
Processor Speed:  4.3 GHz
Processor Type:  Ryzen 5
Processor Generation: 13th Gen
Processor Cache:  16MB
RAM:  8GB
RAM Technology:  LPDDR5 SDRAM
Resolution:  2880 x 1800
Screen Size:  16"
Front Camera:  Full HD
Brightness:  400 nits
Operating System:  Windows 11 Pro
Hard Drive Capacity:  512GB
Memory Capacity:  32GB
Memory Speed:  4266MHz
Battery Technology:  Lithium ion
Battery Capacity:  72 Wh
Output Voltage:  208 - 230 V AC