LG 14T90R-K.AAB8U1 i7-1360P 1920x1200 18MB LPDDR5 SDRAM 5200MHz M.2 Notebook
Price:
LGSKU: RS7436083
Model Number: 14T90R-K.AAB8U1
Overview
Specifications
Model Number:  14T90R-K.AAB8U1
Brand:  LG
Alt Part Number(s):  14T90R-K.AAB8U1
Product Type:  Notebook
Technical Description
Brand:  LG
Model Number:  14T90R-K.AAB8U1
Processor / Type:  Core i7
Processor Model:  i7-1360P
Resolution: 1920 x 1200
Screen size:  14”
Number of USB Ports:  3
Storage capacity:  512 GB
Memory Cache:  18MB
Memory Speed:  5200 MHz
Memory Technology:  LPDDR5
Maximum Memory Supported:  16 GB
Wireless Technology:  Wireless
Hard Drive Interface:  ‎USB 3.2
Operating system:  Windows 10 Pro
Screen Size: 14"
Output Voltage:  208 - 230 V AC