Kingston KF426S15IB1K2/32 32GB FURY Impact 2666 MHz DDR4 CL15 SoDIMM Memory Kit
Price:
KingstonSKU: K2VSKF426S15IB1K2/32
Model Number: KF426S15IB1K2/32
Get a Quote
For Volume / Bulk Purchase Discounts Available
Shop with confidence! Saitech Inc is an authorized Kingston Partner Reseller.
Learn more by visiting the manufacturer's website.
Overview
Specifications
Brand:  Kingston
Alt Part Number(s):  KF426S15IB1K2/32
Product Type:  Memory Kit
Technical Description
Brand:  Kingston
Model:  KF426S15IB1K2/32
Series:  FURY Impact
Storage Capacity:  32GB
Memory Technology:  DDR4 SDRAM
Memory Speed:  2666 MHz
Number of Modules:  2 x 16GB
Number of Pins:  260-pin
Memory Voltage:  1.20v
CAS Latency:  CL15
Device Supported:  Notebook
Output Voltage:  208 - 230 V AC
Protocols:  Web, SNMP, Telnet
Form Factor:  SoDIMM
Width:  1.2"
Length:  2.7"