Crestron UC-P10-T-C-HS 10-Inch 1280 × 800 USB-C 3.0 Video Conferencing
Price:
CrestronSKU: 602529
Model Number: UC-P10-T-C-HS
Condition: New Open Box
In stock:  Yes
Price:
Get Volume Pricing
NOTE: "90-Day Warranty from Saitech Only"
Specifications
Model Number:  UC-P10-T-C-HS
Brand:  Crestron
Alt Part Number(s):  UC-P10-T-C-HS
Product Type: Video Conferencing
Specifications
Brand:  Crestron
Model:  UC-P10-T-C-HS
Display Diagonal Size:  10"
Resolution:  1280 × 800
Touch Screen:  Multi-touch Capacitive
Screen Type:  TFT active matrix color LCD
Sensor:  2MP CMOS
Video Quality:  HD 1080p @ 30 fps
Speaker:  Built-in full-range speaker
Bluetooth:  Bluetooth 5.0
Ethernet:  10/100/1000 Mbps
Wireless:  Dual-band Wi-Fi
USB:  One USB-C 3.0 port
Power Consumption:17W
Height:  8.66"
Width: 12.91"
Depth:  4.96"