Acme SMK990-J15DUS10A SMK990-15 15" LCD 1U Rackmount KVM Console
Price:
AcmeSKU: 849889
Model Number: SMK990-15
Alt. Part Number: SMK990-J15DUS10A
Condition: New
In stock:  No
Price:
NOTE: Availability 3-4 Weeks. Lead times may vary.
Overview
Acme SMK990-J15DUS10A SMK990-15 15" TFT LCD Single-Rail 1U Rackmount KVM Console
Specifications
Model Number:  SMK990-15
Brand:  Acme
Alt Part Number(s):  SMK990-J15DUS10A
Product Type:  KVM Console
Technical Description
Brand:  Acme
Screen Size:   15" TFT LCD
Screen Resolution:  1280 x 1024
Number of Ports:16-port
Viewing Angle:  170° (H) x 160°
Brightness:  300 nits
Contrast Ratio:  500:1
Color:  16.2M Colors
Backlight MTBF:  50,000 Hours under 25±5°C
Output Voltage:  208 - 230 V AC
Protocols:  Web, SNMP, Telnet
Form Factor:1U Rackmount
Height:  1.73"
Width:  17.42"
Depth:  23.62"