Acme RDE-RMDDU23-US21-0 RMDDU 230 Dual 23" 2U Rackmount KVM Console
Price:
AcmeSKU: 782049
Model Number: RMDDU 230
Alt. Part Number: RDE-RMDDU23-US21-0
Condition: New
In stock:  No
Price:
NOTE: Availability 3-4 Weeks. Lead times may vary.
Overview
Acme RDE-RMDDU23-US21-0 RMDDU 230 Dual 23" Full HD 2U Rackmount KVM Console
Specifications
Model Number:  RMDDU 230
Brand:  Acme
Alt Part Number(s):  RDE-RMDDU23-US21-0
Product Type:  KVM Console
Technical Description
Brand:  Acme
Screen Size:  Dual 23" Full HD
Screen Resolution:  1920 x 1080
Number of Ports:  2x DVI, 2x VGA, and 2x USB
Viewing Angle:  Displays Tilt ~10° From Vertical
Output Voltage:  208 - 230 V AC
Protocols:  Web, SNMP, Telnet
Form Factor:  2U Rackmount
Height:  3.42"
Width:  19.60"
Depth:  32.23"